02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزایش سرعت سایت: سرعت بارگزاری صفحات در یک وب سایت تجربه دلنشین تری برای یک کاربر به ارمغان خواهد آورد و کاربر به راحتی بین صفحات وب سایت شما گشت و گذار خواهد کرد و موجب بالا رفتن بازدید صفحات سایت می شود و کمک شایانی به سئو وب سایت می کند.

در این مقاله نکاتی را برای شما یادآور می شویم تا با رعایت آن افزایش سرعت سایت وردپرسی خود را لمس کنید . به علاوه هنگام خرید قالب وردپرس با تست کردن دموی قالب پیش از خرید از سنگین نبودن قالب وردپرس مورد نطر خود مطمئن شوید. در این مقاله بررسی می کنیم که چرا سرعت سایت مهم است، چه چیزهایی سرعت سایت را کند می کند و راه کارها وروش هایی را ارائه خواهیم داد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزایش سرعت سایت وردپرسی

اهمیت افزایش سرعت سایت

دانشمندان طی تحقیقلتی دریافته اند که استانه تحمل و دقت انسانها در سال های اخیر از 16 ثانیه به 7 ثانیه رسیده است. و این یعنی انسانها فقط 7 ثانیه وقت صرف جذب شدن به چیزی را می کنند اگر چیزی در این 7 ثانیه نتواند خوب جلوه کند سریع ان را کنارخواهند گذاشت.

اگر سرعت بارگزاری صفحات شما بیش از 7 ثانیه باشد کاربر صفحه سایت شما را خواهد بست و به وب سایتی دیگر خواهد رفت. در حقیقت شما کمتر از 7 ثانیه وقت دارید کاربر را متقاعد کنید در سایت شما بماند حالا هرچه سرعت لود سایت شما بالاتر باشد شما بیشتر می توانید هنر سایت سازی خود را برای کاربر به نمایش بگذارید و او را مجذوب کنید.

طبق مطالعه ای که بر روی سایت های آمازون، گوگل و دیگر وب سایت های بزرگ انجام شده است، یک ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت منجر به 7% کاهش نرخ تبدیل، 11% کاهش تعداد صفحات بازدید شده و 16% کاهش رضایت کاربران شده است. به همین دلیل موتورهای جست و جو مثل گوگل وب سایت ها کند را در پایین ترین رتبه ها قرار می دهند. کاهش رتبه نیز بالطبع موجب کاهش ترافیک سایت می گردد.

سرعت سایت های وردپرسی را چگونه چک کنیم؟

شما نمی توانید باز شدن سریع سایتتان در سیستم خودتان را مبنایی برای سرعت بالای سایتتان قراردهید. به این دلیل که شما بارها وب سایت خود را باز کرده اید و فیل ها در کش مرورگر شما موجود هستند و به سرعت لود می شوند. بسیار محتمل است کاربری که برای اولین بار وارد سایت شما می شود چنین تجربه ای نداشته باشد. در واقع باید سرعت خود را برای کسی که اولین بار وارد سایت شما می شود بسنجید.

شما می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین و رایگان مثل GTmetrix و یا pingdom سرعت واقعی یک سایت را چک کنید. برای خرید قالب وردپرس پیشنهاد می شود دموی قالب را در این سایت ها مورد سنجش قرار دهید سرعت بارگزاری یک قالب وردپرس خوب باید زیر 4 ثانیه باشد.

عواملی که موجب کند شدن سایت می شوند

پس از تست سرعت سایت با استفاده از ابزارهای رایگان لیستی از خطاها نمایش داده می شود. این سایت ها عکس های وب سایت شما را بهینه سازی می کنند و می توانید از عکس های بهینه سازی شده که در لیست اخطارها به نمایش در امده به جای عکس های قبلی استفاده کنید. رفع کردن سایر اخطارهایی که در این لیست آمده است نیاز به دانش فنی دارد. اما چیزی که در اینجا مهم است تصمیم گیری برای خرید قالب وردپرس و یا ایجاد تغییرات در سایت است.  از عوامل کند بودن یک سایت موارد زیر را می تواند نام برد:

هاست: اگر هاست سایت در وضعیت خوبی نبوده و یا به شکل صحیح پیکر بندی نشده باشد، می تواند موجب کاهش سرعت بارگذاری آن گردد. یک هاست اشتراکی با کیفیت یا هاست اختصاصی موجب ارتقا عملکرد و کارایی و افزایش سرعت سایت شما خواهد شد. هاست های اشتراکی با کیفتی نیز وجود دارند که موجب حفظ کارایی سایت در هر شرایطی می گردند. به عنوان مثال هاست های ابری یکی از گزینه هاییست که به استفاده کنندگان هاست های اشتراکی پیشنهاد می شود. یکی از مشکلاتی که مشتریان هاست های اشتراکی با آن روبرو هستند مسئله همسایه های پرمصرف است که موجب کاهش راندمان سایر مصرف کنندگان می شوند اما این مشکل تا حد قابل توجهی در هاست های ابری حل شده است.

پیکربندی وردپرس: برای افزایش سرعت سایت اگر سایت شما دارای سیتم کش باشد نیازی نیست هربار فایل ها از اول بارکزاری شوند در غیر این صورت پ فشار زیادی بر روی منابع سایت وارد شده و در نتیجه با سایت بسیار کندی بسیار بالایی مواجه خواهد شد.

حجم صفحه: همانطور که پیش از این صحبت کردیم عدم بهینه سازی تصاویر و فشرده کردن آنها موجب افزایش حجم سایت می گردد. GTmetrix تمامی تصاویر سایت شما را به صورت بهینه سازی شده در اختیار شما می گذارد.

افزونه های بد: در کل وجود افزونه ها روی یک سایت موجب کاهش سرعت آن می شود و هرچه افزونه کمتری استفاده کنیم سرعت لود بالاتری خواهیم داشت. اگر هم افزونه ای کد نویسی ضعیفی داشته باشد که شرایط را بسیار بدتر می کند.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112