02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل وظیفه بررسی عبارت های جستجو شده و فهمیدن درک و مفهوم آنها را برعهده دارد و سپس تلاش می کند تا بر طبق آنها بهترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهد که بیشترین ارتباط را با مفهوم جستجو شده آنها داشته باشد و هدف اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل دادن بهترین‌حس نسبت به جستجو به کاربران هست به عبارت دیگر این الگوریتم سعی دارد که به خوبی معنای عبارت جستجو شده توسط کاربران را درک کند .

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

امروزه اکثر مردم در طول روز عبارت های مختلف را در گوگل جستجو می‌کنند . به طور مثال زمانی که شما می خواهید بدانید که ( بهترین مراکز خرید یک شهر در کجا هستند ؟ ) این عبارت را در گوگل جستجو می کنید و سپس بهترین نتایج را که با عبارت شما کاملاً مرتبط هستند را خواهید دید انگار که گوگل به خوبی منظور شما را متوجه می‌شود اما در سال‌های قبل به این راحتی‌ها نمی توانستید پاسخ خود را در گوگل پیدا کنید بلکه اولین نتایج جستجو شده از سایت هایی بودند که با استفاده از تکنیک سئوی  کلاه سیاه توانسته بودند در بالای لیست جستجوی شما قرار بگیرند و هنگامی که آنها را باز می کردید با یک عالمه پاپ آپ های تبلیغاتی آزاردهنده روبرو می شدید . تا این که گوگل در پی یافتن راهکاری برای حل این معضل برآمد و تصمیم گرفت که به باغ وحش خود معیار دیگری را به نام مرغ مگس خوار اضافه کند .

هر لحظه که شما عبارت مورد نظر خود را در گوگل جستجو می‌کنید در واقع دارید از این الگوریتم جذاب استفاده می‌کنید الگوریتم مرغ مگس خوار از آگوست سال ۲۰۱۳ معرفی شد و مورد استفاده گوگل قرار گرفت که با استفاده  از آن توانست به درک درستی از معنی و مفهوم درخواستی کاربران برسد و همچنین باعث افزایش یافتن ارزش تکنیک سئوی کلاه سفید شود .

به عنوان مثال برای اینکه بدانید آدرس یکی از رستورانهای مشهد کجا هست دیگر لازم نیست که تمام این سوال را به طور کامل تایپ کنید بلکه می توانید تنها با نوشتن نام این رستوران به آدرس و شماره تلفن ، نحوه رزرو کردن میز و ساعت کاری رستوران نیز دست پیدا کنید .

علت نامگذاری این الگوریتم به مرغ مگس خوار چیست ؟

گوگل همیشه برای محصولات خود نام های جذابی استفاده می‌کند نام‌هایی مانند پاندا ، پنگوئن و حتی مرغ مگس خوار . که البته هرکدام از این نام ها با کاری که هر الگوریتم انجام می‌دهد هم چندان بی ربط نیستند به عنوان مثال علت نامگذاری الگوریتم مرغ مگس خوار به این اسم  این است که مرغ مگس خوار پرنده ی با دقت و با سرعتی هست این الگوریتم هم کار خود را با دقت و سرعت زیاد انجام می‌دهد تا بهترین و نزدیک ترین نتیجه را به مخاطب ارائه دهد به طور کلی هدف اصلی تمام الگوریتم های گوگل درک بیشتر و بهتر رفتار کاربر و رضایت آن است این الگوریتم ها سبب نابودی سایت‌های اسپمی  شدند که سعی داشتند با سئوی  کلاه سیاه در بالای لیست نتایج جستجوی شما قرار داشته باشند . همچنین گوگل بهتر از قبل می تواند منظور شما را درک کند و کلمات مترادف و نتایج مرتبط با خواسته شما را نشان بدهد که این کار توسط گراف دانشگاه گوگل انجام می‌شود گوگل با استفاده از گراف دانش خود همه اطلاعاتی را که مکمل عبارت جستجو شده شما هستند را به شما نشان خواهد داد در واقع این گراف دانش سعی دارد تا با ایجاد ارتباط با  موضوع جستجو شده توسط مخاطب و صفحات اینترنت اطلاعات نزدیک تر و بهتری را برای کاربران خود جمع آوری کند و سپس بهترین خلاصه را در اختیار آنها قرار دهد هنگامی که شما از بین نتایج جستجو شده توسط گوگل برخی ها را انتخاب می کنید در واقع دارید بر دانش گوگل اضافه می کنید چرا که گوگل از نحوه عمل شما برای افزودن بر دانش خود  استفاده می کند .

جست و جوی معنایی در الگوریتم مرغ مگس خوار

یکی دیگر از قابلیت های گوگل جستجوی معنایی  هست . این قابلیت مفهوم و معنای درخواست کاربران را جستجو می‌کند و سعی میکند تا معنا و مفهوم عبارت جستجو شده توسط کاربران را درک کند و بهترین نتایج را در اختیار آنها قرار دهد.

شما برای بهبود سایت خود باید با توجه به الگوریتم های گوگل از جمله الگوریتم مرغ مگس خوار بهترین سئو را انجام دهید . به عنوان مثال سعی کنید تا به جای تکرار مکرر کلمه کلیدی در متن خود از عبارت‌های مترادف و توصیفی استفاده کنید به عنوان مثال کلمات خانه و مسکن ، ماشین و خودرو دارای مفهوم یکسان از طرف گوگل می باشند این کار همان مفهوم گرایی هست که در تولید محتوای با کیفیت باید به آن توجه کنید .

یکی دیگر از راههای داشتن سایتی با محتوای با کیفیت استفاده از نشانه گذاری استاندارد هست با این کار شما می‌توانید با موتورهای جستجو ارتباط برقرار کنید و رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید از جمله موارد دیگر قابل توجه برای کسانی که می‌خواهند سایت برتری داشته باشند کاهش دادن نرخ پرش و افزایش مدت زمان حضور کاربران در یک سایت هست برای درک بهتر این موضوع می توانید مقاله ( بانس ریت سایت چه تاثیری بر سئو دارد ؟ ) را مطالعه کنید .

شما می‌توانید برای دریافت قالب وردپرس ایرانی به سایت کیان تم مراجعه کنید.

 


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112