02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

تاثیر بانس ریت سایت بر سئو

تاثیر بانس ریت سایت بر سئو که به معنای میزان تعامل مخاطب با سایت است به صورت یکی از آیتم هایی که مورد بررسی گوگل قرار می گیرد اهمیت دارد. در واقع گوگل آن چیزی را دوست دارد که مخاطب می پسندد و اگر آمار بانس ریت سایت شما بیان کند که مخاطبان بلافاصله وب سایت شما را ترک کرده اند احتمالا در رتبه منفی سئوی شما تاثیر گزار خواهد بود.

بانس ریت چیست؟

بانس ریت در واقع معیاری است که به شما می گوید چه مقداری از کاربرانی که وارد سایت شما شده‌اند بدون داشتن تعامل با سایت از آن خارج شده اند یعنی کاربر پس از ورود به سایت شما به صفحات دیگر سایت نرفته است و خرید از سایت نیز انجام نداده است و همچنین سایت شما را زود ترک کرده است و یا به عبارت دیگر از سایت پریده است. تاثیر بانس ریت سایت بر سئو نیز این گونه مشخص می شود. این درست مانند این است که مشتریان یک مغازه بدون خرید کردن و یا حتی صحبت با فروشنده مغازه را ترک کنند که البته این اتفاق ناخوشایندی برای فروشنده محسوب می شود .

بانس ریت از دو کلمه بانس به معنی ( برخورد کردن با یک مانع و برگشت با سرعت ) و کلمه ریت به معنی ( نرخ ) تشکیل شده است و همانطور که گفتیم نشان دهنده ینرخ پرش وب سایت شما هست.

تاثیر بانس ریت بر سئو سایت

تاثیر بانس ریت بر سئو سایت

محاسبه بانس ریت

بانس ریت به صورت درصد بیان می‌شود و گوگل آنالیتیکس آن را برای شما محاسبه می کند که به صورت تقسیم کردن تعداد افرادی که از سایت خارج شدن بر تعداد تمام افرادی که وارد سایت شده اند ضرب در ۱۰۰ به دست می آید توجه داشته باشید که گوگل آنالیتیکس به شما دو نوع بانس ریت را گزارش خواهد داد که یکی از آنها برای یک صفحه از سایت شما هست که به صورت تقسیم کردن تعداد کل ورودی های این صفحه بر تعداد کل پرش های آن صفحه ضرب در ۱۰۰ به دست می آید و دیگری هم بانس ریت سایت شما هست که هر چه عدد بالاتری باشد نشان دهنده این است که تعداد پرش‌های سایت شما نیز بیشتر بوده است . به طور مثال اگر گوگل آنالیتیکس عدد ۶۵ درصد را برای بانس ریت وب سایت شما نشان دهد به این معنی هست که ۶۵ نفر از ۱۰۰ نفری که وارد سایت شما شده‌اند با نگاه کردن اولین صفحه از سایت شما خارج شده‌اند و هیچ تعامل دیگری نیز با سایت شما نداشتند .

تاثیر بانس ریت سایت بر سئو

در این بخش از مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا نرخ پرش بر سئو هم تاثیرگذار خواهد بود یا خیر مسلماً بانس ریت سایت شما با سئوی آن ارتباط مستقیم دارد و اگر این عدد بالا باشد به این معنی است که صفحه های ورودی وبسایت شما چندان به آنچه که مورد علاقه کاربران هست مرتبط نمی باشد که این موضوع بر سئو و جایگاه وب سایت شما اثر منفی خواهد گذاشت و به عبارت دیگر اگر بانس ریت شما بالا بود به این معنی است که در سئو ی آن اشکالی وجود دارد . البته داشتن بانس ریت  بالا برای همه سایت ها بد نمی باشد به طور مثال سایت هایی که قیمت اشیای مختلف را مانند طلا و ارز به طور لحظه ای نشان می دهند می‌توانند بانس ریت بالایی داشته باشند چرا که کاربر با ورود به اولین صفحه سایت به آنچه که می‌خواهد دست پیدا می‌کند و سپس سایت را ترک خواهد کرد که این به معنی پایین بودن کیفیت سایت شما نمی باشد اما می توانید با قرار دادن محتوای جذاب تر کاربران را برای مدت بیشتری در سایت خود نگه دارید .

بهترین مقدار بانس ریت

چنانچه می خواهید یک سایت با کیفیت داشته باشید بهتر است میزان بانس ریت سایت شما چیزی بین ۳۵ درصد تا ۲۰ درصد باشد اگر بتوانید آن را از ۲۰ درصد کمتر کنید بسیار مفید است ولی در عین حال بسیار سخت هم هست همچنین اگر این عدد از ۳۵ درصد بیشتر شود جای نگرانی دارد و سایتی که بانس ریتی  بالاتر از ۵۰ درصد دارد باید به دنبال یافتن ایراد اصلی و رفع آن باشد .

کاهش بانس ریت برای تاثیر بانس ریت سایت بر سئو

تا اینجا به معنی و مفهوم  تاثیر بانس ریت سایت بر سئو سایت پرداختیم و در این بخش قصد داریم تا چند راهکار برای کاهش نرخ پرش و افزایش کیفیت سایت ارائه دهیم .

۱ ) آنچه که در درجه اول برای کاربرانی که به وبسایت شما می‌آیند اهمیت دارد ، محتوا است . لذا شما برای داشتن نرخ پرش پایین حتما باید محتوای کاربردی برای وب سایت خود آماده کنید تا بیننده پس از ورود به اولین صفحه سایت شما جذب آن شود و همچنین به صفحات دیگر سایت نیز سربزند . بنابراین سعی کنید تا محتوای بهینه شده ای داشته باشید .

۲ ) پس از بهینه کردن محتوا باید به خوانایی آن نیز توجه کرد چرا که اگر سایت شما محتوای روان و جذابی نداشته باشد باز هم باعث درصد بالای نرخ پرش سایت خواهد شد .

۳ ) سعی کنید در وبسایت خود خیلی کم از پاپ آپ ها استفاده کنید و اگر هم از آنها استفاده کردید دقت کنید که آنها را در جای مناسب خود قرار دهید .

۴ ) کلمات کلیدی انتخابی سایت خود را بهینه سازی کنید و در انتخاب آنها به نیازهای کاربران هم علاوه بر موتورهای جستجو توجه نمایید .

۵ ) سعی کنید تا سرعت بارگذاری صفحات سایت شما بالا باشد .

۶ ) همه مشکلات و خطاهای سایت خود را درست کنید .

۷ ) سعی کنید تا بیش از حد لینک دهی نکنید و لینک دهی سایت خود را اصولی و درست کنید .

۸ ) از عنوان هایی استفاده کنید که برای مخاطب تان جذاب تر هستند .

۹ ) یادتان نرود که قسمت جستجوی سایت خود را نیز بهینه کنید .

در پایان نیز باید گفت برای تاثیر بانس ریت سایت بر سئو باید آن را در کنار سایر شاخص‌ها ارزیابی کنید تا بتواند موثر واقع شود و به شما در بهبود کیفیت سایت تان کمک بکند .

چنانچه شما به انواع قالب های وردپرس نیز نیاز دارید می توانید انواع قالب وردپرس ایرانی و غیره را در سایت کیان تم مشاهده کنید .


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112