02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

رفع ارور 404 در وردپرس

ارور 404 در وردپرس یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای خیلی ها رخ دهد این ارور هنگامی که شما پیوند یکتا در وردپرس را تغییر می‌دهید اتفاق می افتد فرض کنید وردپرس را نصب کردید و سایت مورد نظرتان را راه اندازی کرده اید و در حال استفاده از آن هستید و همان طور که از مدل اولیه پیوند یکتا سایت خود بهره می برید اما در این هنگام نوشته را می بینید که در آن راجع به خوب ترین مدل پیوند یکتای  وردپرس در سایت مدنظرتان برای موتورهای جستجو نوشته شده است و همچنین از روندی که حاوی نام نوشته است استفاده کنید.

و سپس تصمیم می گیرید که پیوند یکتا مربوط به خودتان را تغییر دهید چیزی که بعد از این کار مشاهده می‌کنید ارور ۴۰۴ است که همه صفحات سایت شما را در بر گرفته است و واجب است تا مخاطبان را به صفحه ای که حاوی محتوا است هدایت کنید تا سبب پایین آمدن درجه سایت نشود. پس در این مقاله می خواهیم تا به رفع ارور ۴۰۴ دروردپرس بعد از تغییر پیوند یکتا وردپرس پردازیم.

رفع ارور 404 در وردپرس

رفع ارور 404 در وردپرس

رفع ارور 404 در وردپرس

دو روش برای رفع ارور ۴۰۴ در وردپرس بعد از تغییر پیوند یکتا وردپرس وجود دارد:

  • افزونه سئو وردپرس و به کار بردن قابلیت ریدایرکت به پیوند یکتا جدید
  • تغییر در فایل htaccess. و ریدایرکت کاربران به تولید پیوند جدید

 

نحوه عملکرد افزونه سئو وردپرس

اگر شما افزونه سئو وردپرس(yoast) را به کار می‌برید احتیاج به انجام تغییرات و تنظیمات ویژه‌ای برای انتقال مخاطبان به ساختار جدید ندارید.

در روش استفاده از افزونه سئو وردپرس ، مخاطبانی که به پیوند یکتای قبلی( قدیمی) و یا لینک قبلی محتوای سایت انتقال یافته اند را می شود به شکل ریدایرکت ۳۰۱ به پیوند یکتا جدیدی که در وردپرس ایجاد کرده‌اید هدایت شوند.

بعد از اتمام این مراحل هرگز با ارور ۴۰۴ در وردپرس بر نمی خورید و هر موقع شما قصد تغییر ساختار پیوند یکتا در وردپرس را داشتید این افزونه می تواند محتوا را بنابر آیدی آنها بشناسد و مخاطبان را از پیوند یکتای قدیمی که دیگر نیست انتقال می دهد و در حقیقت مخاطب را به صفحه ۴۰۴ می‌برد به ساختار جدید پیوند یکتا هدایت می‌کند بدون پایین آمدن درجه وسئوی سایت شما.

در روش دوم به منظور رفع ارور ۴۰۴ در وردپرس بعد از تغییر پیوند یکتا وردپرس مراحل پیچیده است ما و ما به شما به کاربردن روش اول افزونه سئو وردپرس را توصیه می‌کنیم چون این روش را اکثراً به کار می‌برند. اما بر اساس تمایل و شرایط خود می توانید از روش htaccess.که در هاست شما وجود دارد، این اختلال را در ۵ راه حل برطرف کنید.

1-تنظیم ساختار پیوند یکتا و url های سایت

ابتدا به سراغ قسمت پیشخوان وردپرس وردپرس بروید و سپس تنظیمات>پیوندهای یکتا

و یک عکس از گزینه های انتخاب شده و تنظیمات موجود در این صفحه بگیرید زیرا قسمت های بعدی به آن نیاز دارید.

این نکته را در نظر بگیرید که اگر از ساختار پیوند یکتا اولیه (پیش فرض) وردپرس( پیوند یکتا ساده) استفاده می کنید نیازی به انجام مراحل دوم و چهارم نخواهید داشت. زیرا وردپرس به شکل اتوماتیک تغییر مسیر روی لینک ها را در این مدل ساختاری اعمال می‌کند و فقط باید مراحل سوم و پنجم را اجرا کنید چراکه برای رفع ارور ۴۰۴ وردپرس پس از تغییر پیوند یکتا  ضروری است.

برای منظم پیش رفتن مراحل و مطمئن شدن از درستی کار پیشنهاد می‌شود یک فایل نوت پد را باز کنید و به طور اتفاقی چند تا از لینک محتواها را کپی کرده و در فایل نوت پد وارد کنید. توصیه می‌کنیم بین ۵ تا ۱۰ نمونه از آدرس‌های مطالب خود را دریافت فایل وارد کنید.

2-تولید کد های تغییر مسیر مخاطبان

در این مرحله از رفع ارور 404 در وردپرس می توانید به افزونه سئو وردپرس مراجعه کنید بنابراین به آدرس https://yoast.com/research/permalink-helper.php

رفته و بعد فرمی را مشاهده می کنید که اطلاعات مربوط به سایت خودتان را قرار دهید.

با توجه به تصویر بالا اطلاعات فرم را کامل کنید.

در فیلد اول اطلاعات مربوط به سایت خودتان را وارد کنید.

در فیلد دوم اگر وردپرس شما روی یک پوشه نصب شده است به بیان دیگر به صورت وبلاگ است، همان آدرس و وارد کنید ولی در مدتی که وردپرس شما روی دامنه اصلی( ساب دامنه )نصب شده این فیلد را خالی بگذارید.

در فیلد سوم ساختار قدیمی پیوند یکتای خودتان را انتخاب کنید.از هر مدل پیوند یکتا که استفاده می کنید، این امکان وجود دارد تا آن را انتخاب کنید از طریق آپشن Custom هم می توانید به صورت سفارشی پیوند یکتا قرار دهید. پس دکمه Creat Redirect انتخاب کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید و یک قطعه کد برایتان نمایان میشود.

با توجه به تصویری که می بینید از شما می‌خواهد ساختار پیوند یکتا خودتان را به نام نوشته تغییر دهید و بعد کدی که دریافت شده را در فایل htaccess .وارد کنید.

تغییر پیوند یکتا وردپرس برای ارور 404 در وردپرس

در این مرحله از رفع ارور 404 در وردپرس به قسمت پیشخوان وردپرس رفت و دوباره مسیر تنظیمات <پیوندهای یکتا را می روید و مدل ساختار پیوند یکتا سایت را روی نام نوشته مشخص می کنید و دکمه ذخیره تغییرات را کلیک می کنید.

اضافه کردن کد به فایل htaccess. و اجرای آن

در این مرحله به هاست خود رفته و برای ویرایش فایل htccess. به بخش file manager هاست مراجعه کنید. پس بعد از وارد شدن به هاست روی فایل منیجر که در قسمت files وجود دارد کلیک کنید.

بعد از ورود به فایل منیجر هاست به سراغ مسیر   public html رفته و بعد مسیری که وردپرس در آنجا ذخیره شده است بروید. و فایل htaccess . را پیدا کنید در صورت پیدا نکردن این فایل در هاست،به setting مراجعه کنید و گزینه show hidden را برای نشان دادن فایل مخفی شده انتخاب کنید و روی دکمه save کلیک کنید که فایل htaccess. نمایان شود.

اکنون فایل htaccess راست کلیک کنید و edit را انتخاب کنید تا صفحه ویرایش برایتان نمایان شود در این قسمت از کودکی که در مرحله دوم از سایت( yoast) دریافت کرده اید را در ادامه عبارت End#wordpress را وارد کنید و فایل htaccessرا save کنید.

در آخرین مرحله از رفع ارور 404 در وردپرس بایستی آن را امتحان کنید همانطور که در مرحله اول لینک ها را در نوت پد قرار دادید اکنون آنها را باز کرده و در مرورگر قرار دهید می بینید که به آدرس محتواها در ساختار جدید منتقل می شوید.

اگر شما جزء کسانی هستید که برای سایت وردپرسی خود به دنبال وبسایت تحت وردپرس هستید می توانید به سایت کیان تم مراجعه کنید و باتوجه به اینکه سایت ها یک هدف مشترک به عنوان سئوی بالا دارند، از این رو با استفاده از قالب وردپرسی شرکتی در کیان تم که به گونه ای طراحی شده است که به شما کمک می کند تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. کیان تم قالب وردپرس ایرانی را به صورت تضمینی در اختیار شما قرار می دهد.قالب وردپرس حرفه ای را با کیان تم تجربه کنید.

کیان تم با ارائه قالب رسمی وردپرس هر نیاز و سلیقه ای را پاسخگو است.و با وجود افکت های جذاب ظاهری پوسته وردپرس ایرانی ،باعث شده است تایم بیشتری را در سایت باشید.

 

 

 


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112