02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

ساخت فروشگاه اینترنتی

در این مقاله می خواهیم به معرفی روش‌های ساخت فروشگاه اینترنتی  بپردازیم. مابه  صورت‌خلاصه  آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی  ، را در اختیارتان می گذاریم. در این مقاله قصد داریم تمام گام هایی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی با استفاده از قالب وردپرس ایرانی  را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا در پایان یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

ساخت فروشگاه اینترنتی

دقیقا مثل ساختن یک فروشگاه فیزیکی، ایجاد  سایت فروشگاهی با قالب وردپرس هم گام های مخصوص به خودش را دارد که باید به ترتیب آن هارا اعمال کنید. وقتی شروع به ساخت فروشگاه آنلاین می کنید بایستی به این موضوع دقت کنید ، چون در نهایت بر کار شما موثر واقع خواهد شد. از این رو  برای  بهترم توجه شدن موضوع و درک آسانتر ساخت سایت فروشگاهی، تلاش می‌کنیم هممینطور که داریم  آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی رو توضیح میدیم به ایجاد ارتباط با یک فروشگاه فیزیکی هم بپردازیم.

ساخت فروشگاه اینترنتی

ساخت فروشگاه اینترنتی

اولین گام برای ساخت فروشگاه اینترنتی

درنظرگرفتن محل مساعد برای ساخت فروشگاه اینترنتی

فرض کنید می خواهید  یک فروشگاه فیزیکی در محدوده ای از شهر بسازیم، قبل از شروع هرکاری به سراغ یافتن محدوده ای می رویم که  رفت و آمد زیادی  داشته باشد و درمقایسه با  محصولی که می خواهیم بفروشیم، اشخاص گوناگون به آسانی و در نزدیک‌ترین محدوده به ما دسترسی داشته باشند. براین اساس می خواهیم که محدوده ای را انتخاب کنیم که خصوصیت های زیر را داشته باشد.

مردم شناسی و شناخت  فرهنگ خرید افراد آن محدوده

مسیر پیاده‌روی

دستیابی مناسب و دارای محل پارک

داشتن امکان رقابتی با دیگر فروشگاه‌ها

مجاورت با فروشگاه‌های مرتبط و وابسته

و…

در باره ساخت سایت فروشگاه اینترنتی هم بایستی همین پروسه را ادامه دهیم  و بنابر وضعیت موجود مناسبترین انتخاب را داشته باشیم. مرحله اول انتخاب ‌هاست و محدوده میزبانی(Host) مناسب هست.  انتخاب یک هاست خوب بسیار مهم است چراکه  سرعت بارگزاری سایت، پشتیبانی از میزان اطلاعات لود شده، امنیت وب سایت، پاسخ دهی و پشتیبانی، امکان حمایت ویزیت بالای سایت و دیگر موارد درارتباط با فروشگاه آنلاین در این بحث تامین کند.

دومین گام برای راه اندازی فروشگاه آنلاین

انتخاب یک نام معقول برای فروشگاه اینترنتی

در هر زمینه ای که می خواهید  فروشگاه اینترنتی بسازید، باید یک عنوان جذاب و گیرا انتخاب کنید که با حوزه فعالیت شما مرتبط باشد و مشتری به آسانی این امکان را داشته باشد تا سایت شما ارتباط برقرار کند. در واقع نام فروشگاه مثل یک کارت ویزیت کسب و کار ما به‌شمار می آید  که وظیفه مهمی در ارائه و جذب مشتریان به فروشگاه  دارد. نام کسب و کار شما نشانه ی  مارک و اعتماد مشتری به شما خواهد بود.

این گام به عنوان انتخاب دامنه(Domain) با استفاده از یک کمپانی ثبت دامنه معرفی می شود، که اسم فروشگاه شما را زیرنظر عناوین گوناگون ثبت کرده و از این  به بعد فروشگاه اینترنتی با این نام ارائه خواهد شد.

 

سومین گام راه اندازی انلاین شاپ

طراحی و تولید ظاهر داخلی فروشگاه

تا این مرحله  هاست و دامنه را انتخاب کردیم، حال به دنبال ایجاد سایت می رویم و با گذراندن گام های ساخت سایت اینترنتی، سایت موردنظرمان را راه اندازی می کنیم. این نکته را درنظر بگیرید که انتخاب یک سیستم سایت ساز خوب برای فروشگاه ۵۰درصد  ماجرا رو در بر میگیره، پس اول باید برترین سیستم فروشگاه ساز  خود را برگزینیم.

درباره فروشگاه اینترنتی و سایت‌های فروشگاهی، این گام به عنوان انتخاب یک cms یا سیستم مدیریت محتوا ارائه می شود. اما ممکن است ، برای کسانی که تازه کار هستند خیلی ساده نیست. فرضا افرادی که تمایل دارند یک فروشگاه فیزیکی لوکس و مورد پسند مشتریان داشته باشند، در اکثرمواقع نمای داخلی فروشگاه خود را به دست طراحان دکوراسیون می سپارند.

ولی در بحث  ساخت سایت فروشگاه اینترنتی خود، حدودا هزینه اصلی  راه اندازی سایت در انتخاب سیسستم سایت ساز خواهد بود. در هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه ساز آنلاین باید دقت کنید که شرایط اصلی مانند مسائل زیر را در سیستم موجود  باشد.

قابلیت مقایسه محصول

نقد و بررسی محصولات

سیستم نظردهی کاربران

قابلیت ارسال مطلب و مقاله

درج و افزودن محصول به فروشگاه

دسته بندی و انتخاب مارک محصولات

و…

از دید گرافیکی، در نمای فروشگاه هم بایستی دقیقا مانند ویترین و چیدمان فروشگاه فیزیکی که مشتری پسند و باعث جذب مشتری می شود از این رو با انتخاب قالب وردپرس حرفه ای و یا قالب وردپرس ایرانی انچه مشتری از شما انتظار دارد را ارائه دهید.

 

 

 

 

 

 


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112