02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

شبکه های اجتماعی و سئو دو مفهومی هستند که روی موفقیت یک سایت بسیار تاثیر گذارند. اگر شما صاحب یک وب سایت هستید به و به دنبال توسعه آن هستید بالاجبار باید این دو مفهوم را بپذیرید و راهی برای مدیریت آن بیابید.

اهمیت کلمات کلیدی

محتوایی که در شبکه های اجتماعی نشر پیدا می کنند در کمتر از چند ثانیه توسط عده زیادی از کاربران مشاهده می شوند. از این رو استفاده از این رو استفاده از کلمات کلیدی صحیح در تولید محتوا، وقتی در قالب محتوای یک پست در شبکه‌های اجتماعی اجرا شود، اهمیت دو‌چندانی پیدا می‌کند. کلمات کلیدی وقتی در قالب هشتگ ها که با علامت # در شبکه های اجتماعی مشخص می شوند، بسیار سریعتر در نتایج جست و جو های موتورهای جست و جو به نمایش در می آیند. به عنوان مثال اگر بخواهیم این مقاله ای رادر رابطه با بهترین فروشگاه قالب وردپرس در قالب یک پست در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذاریم، از هشتک‌هایی مثل # بهترین فروشگاه قالب وردپرس، # قالب وردپرس، # فروشگاه قالب وردپرس و # فروش قالب وردپرس استفاده می کنیم، در نتیجه کاربران بیشتری موفق به پیدا کردن این پست می‌شوند. بنابراین انتخاب کلمات کلیدی مناسب و انتشار محتوا در فضای شبکه های اجتماعی نقش اساسی در فراگیر شدن محتوای ما دارد و سئو سایت را افزایش می دهد.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

 

صحیح ترین روش فعالیت در شبکه های اجتماعی چیست؟

تقریبا نیمی از افراد دنیا در شبکه های اجتماعی حضور دارند و حدود یک سوم آنها عضو فعال هستند. به همین دلیل است که صاحبان کسب و کارها تمایل بسیاری برای فعالیت و خودنمایی در شبکه های اجتماعی دارند.

مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است این است که تبلیغات صحیح انجام دهید. شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام بیشتر جنبه سرگرمی برای کاربر دارند پس باید دقت کنید که با فرستادن تبلیغات های پی در پی برای مخاطبان برای آنها مزاحمت به وجود نیاورید چرا که موجب از دست رفتن آن ها می شود. کاری که باید انجام دهید این است که محتوایی جذاب تولید کنید و مخاطب هایی را جذب کنید که به محصول شما علاقه مند هستند. مثلا اگر محتوایی با عنوان بهترین فروشگاه قالب وردپرس تولید کنید و مخاطب هایی د اشته باشید که طرفدار محصولات و آموزش هایی در رابطه با آرایش و زیبایی هستند قطعا تاثیر معکوس روی جذب مخاطب خواهد داشت.

اگر محتوای جذابی تولید کنید مخاطبان علاقه من اقدام به معرفی شما به سایرین می کنند و این گونه است که به صورت غیر مستقیم نیز مشتری محصول خود را یافته اید. این تبلیغ بسیار هوشمندانه است. چرا که اگر شخص A به عنوان یکی از مخاطبان شما لینکی را برای دوستش B به اشتراک بگذارد قطعا با علایق او آشنا است و بنابراین B هم مانند A می‌تواند مخاطب هدف شما باشد.

افرادی که با کلیک بر روی لینک اشتراکی شما در شبکه‌های اجتماعی وارد سایت‌تان می‌شوند، به شدت روی سئوی وب‌سایت‌تان تاثیر مثبت دارند. چنین لینک‌هایی را اصطلاحا لینک‌های بازگشتی یا بک‌لینک (backlink) می‌نامند و در تمام موتورهای جستجو به عنوان یک عامل تاثیر‌گذار لحاظ می‌شوند. هر چه آمار کلیک روی بک‌لینک‌ها بیشتر باشد، وب‌سایت شما امتیاز بیشتری کسب می‌کند و از نظر موتورهای جستجو بهینه‌تر خواهد بود.

شبکه اجتماعی لینکدین

هرکدام از شبکه های اجتماعی به منظور خاصی طراحی شده اند و شما پیش از فعالیت در آنها باید این نکته را بدانید.

شبکه اجتماعی لیندکداین LikedIn به منظور ایجاد ارتباط میان تجارت ها و یا شرکت ها و همچنین متخصصین هر زمینه با شرکت های فعال در آن ایجاد شده است.

این شبکه اجتماعی برای سایت شرکت های تجاری و صنعتی مناسب بوده و بستر مناسبی را جهت ارتباط با دیگر همکاران و متخصصان فعال در زمینه کاری مشخصی مهیا میکند. همچنین فعالیت در لینکدین میتواند موجب جذب نیروهای جدید و همکار که تخصص های ویژه ای در کار خود دارند شود. معمولا برای وب سایت ها فعالیت در لینکداین نتایج مفیدی را به همراه خواهد داشت.

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین

 

شبکه اجتماعی گوگل پلاس

گاهی در نتیجه های جست و جو در موتورهای جست و جو گر به نتایجی که از گوگل پلاس میرسیم. پس واضح است که فعالیت در گوگل پلاس و مرتبط بودن آن با گوگل می تواند موجب دیده شدن وب سایت ما شود.

مفید بودن فعالیت در سایر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر و پینترست و… بر هیچکس پوشیده نیست.

فعالیت در هریک از این شبکه های اجتماعی مفید است اما پیشنهاد می شود که معمولا روی یک یا دو شبکه اجتماعی تمرکز شود و صرف انرژی رو همین گزینه ها باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود. در این میان میتوانید از شبکه های اجتماعی داخلی مانند کلوب نیز غافل نشده و با توجه به زمینه فعالیت خود برای ارتباط با مخاطبان از آنها بهره بگیرید. فعالیت در شبکه های اجتماعی امر دشواریست و ممکن است به دلیل مشغله زیاد از آن غافل بمانید. همین امر موجب شده است که عده ای شغلی تحت عنوان مدیر شبکه های اجتماعی را برگزینند و به یاری شما بشتابند.

 


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112