02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

گوتنبرگ در وردپرس چیست؟

اگر شما یک سایت وردپرسی داشته باشید یا اینکه کارتان وردپرس باشد قطعا اطلاع دارید که وردپرس در ورژن تازه خود، یعنی نسخه ی ۵ یک خصوصیت جدید به عنوان گوتنبرگ به آن افزده ، و این قابلیت ویرایشگر وردپرس را به طورکلی  عوض می کند. باتوجه به این موضوع که  ویرایشگر گوتنبرگ در آپدیت ۵ خیلی حرفه ای نیست و همینطور اکنون به جز آپشن ویرایشگر تغییرات دیگری نکرده که بر اساس گفته تولیدکنندگان این سیستم توانمند کنترل و مدیریت محتوا در ورژن های بعد تغییراتی  خواهد داشت که در نتیجه گوتنبرگ  بر صفحه ساز های وردپرس جایگزین خواهد شد.در این مقاله قصد داریم به بررسی گوتنبرگ وردپرس بپردازیم.

 

گوتنبرگ در وردپرس

گوتنبرگ در وردپرس

آیا گوتنبرگ در وردپرس به جای صفحه ساز های گرافیکی استفاده می شود؟

 

هم اکنون با ورژن جدیدی  که از این ویرایشگر عرضه شده است برای پاسخ به این سوال  می توان گفت خیر! چراکه این ویرایشگر جدید وردپرس یا گوتنبرگ در وردپرس از امکانات نه چندان پیچیده ای به تولیدکنندگان برگه حرفه ای و گرافیکی برخوردار است. درصورتی که  گوتنبرگ در وردپرس به همین گونه نمی ماند، باتوجه به گفته های بالا، عرضه کنندگان وردپرس می خواهند  این ویرایشگر را در آپدیت های بعدی  به صورت حرفه ای نشر بدهند. در نتیجه  اگر گوتنبرگ  به شکل حرفه ای در  ورژن های بعد عرضه  شود و بتوانند خواسته های مدیران وبسایت ها را بطور کلی  پاسخ دهند  می تواند جایگزین مناسبی باشد که اکنون  نمی شود نظرقطعی و کلی داد بایستی به نتیجه ثابت رسید و در انتظار نوآوری های بعدی این ویرایشگر وردپرس باشیم.

 

تاثیر گوتنبرگ در وردپرس روی محتوا

این ویرایشگر وردپرس تا پیش  از منتشر شدن گوتنبرگ حالت  کلاسیک داشت ولی  بعد از انتشار این ویرایشگر وردپرس از حالت کلاسیک در آمد   و در شکل بلوک بندی در آمده است تا صاحبان وب سایت ها این امکان را داشته باشد که مطالب یا محتوای خود را به صورت حرفه ای تر و با بکارگیری ابزارهایی مثل افزودن جدول ها و نیز تصاویر و ویدیو ها به صورت خاص و تک  در سایتشان بارگذاری کنند.

 

بلوک های موجود در گوتنبرگ در وردپرس

  • نبود بلوک پاراگراف‌ ها
  • بلوک فهرست ها
  • بلوک نقل قول ، تیترها ، کدها
  • بلوک تصاویر
  • بکوک گالری تصاویر و ویدیوها
  • بلوک مربوط به شورت‌کدها
  • بلوک ستون‌ها ، دکمه‌ها
  • بلوک ابزارک‌ها
  • محیط قطعه‌ کدها
  • بلوک بندی برای افزودن عنوان نوشته و تصویر و پاراگراف

 

استفاده از صفحه ساز های گرافیکی در کنار گوتنبرگ 

با وجود اینکه گوتنبرگ در ورژن جدیدوردپرس  به نام ویرایشگر تخصصی نمایان شده  و ویرایشگر را از شکل کلاسیک درآورده و به شکل بلوک بندی تعیین کرده ولی از امکانات و خصوصیات درجه یکی همراه نیست  و  صاحبان وب سایت ها هنوز هم در کنار این ویرایشگر افزونه های صفحه ساز گرافیکی استفاده می کنند و بایستی در انتظار ورژن بعدی این ویرایشگر باشیم تا بتوانیم  پاسخ  این سوال را بدهیم که آیا ممکن است   این ویرایشگر را به عنوان برگ ساز حرفه ای و جایگزین دیگر برگ سازهای گرافی بکنیم و یا خیر !

 

آیا گوتنبرگ  را به جای صفحه ساز قبلی خود استفاده کنیم یا نه؟

باتوجه  به عملکرد گوتنبرگ نمی شود پاسخ حتمی ای داد .چراکه گوتنبرگ چنین قابلیتی ندارد که صفحه هایی با ظاهری چشمگیر و فوق العاده برای شما ارئه می دهد  و خواسته شما را بطور کامل پاسخ می دهد. بنابراین تصمیم رفتن  به گوتنبرگ  منطقی نیست مگر اینکه شما یک وب سایت نه چندان پیچیده  داشته باشید و همینطور  صفحه ساز های گرافیکی  مثل ویژوال کامپوزر و … را بکار نبرده باشید. اما درصورتی که  سایت هایی که مدل های مختلف صفحات و برگه و همینطور نوشته هایی با نماد هایی مدلسازی شده از طریق دیگر افزونه های صفحه ساز داشته باشید مطمئنا حالا با رفتن به گوتنبرگ با مسائلی مواجه ب خواهید شد و برای درست کردن و مدلسازی صفحات با گوتنبرگ طولانی خواهد بود. همچنین می توان  درصورتی که شما از قالب وردپرسی که برخوردار از صفحه ساز تخصصی است، بکار برده باشید و همه ی خدمات، صفحات و نوشته های خود را بر اساس آن هماهنگ کرده باشید باز هم شما با یک مسئله ی جدی در بکار بردن  گوتنبرگ به جای این مدل صفحه ساز مواجه خواهید شد و شما راه سخت و پیچیده ای را برای  تصحیح صفحات تجربه خواهید کرد.

ما اطلاعاتی را به عنوان استفاده گوتنبرگ در وردپرس به جای صفحه ساز را برایتان شرح دادیم و حالا خودتان تصمیم بگیرید.

 

اگر شما جزء کسانی هستید که برای سایت وردپرسی خود به دنبال وبسایت تحت وردپرس هستید می توانید به سایت کیان تم  مراجعه کنید و باتوجه به اینکه سایت ها یک هدف مشترک به عنوان سئوی بالا دارند، از این رو با استفاده از قالب وردپرسی شرکتی در کیان تم که به گونه ای طراحی شده است که به شما کمک می کند تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. ما قالب وردپرس ایرانی را به صورت تضمینی در اختیار شما قرار می دهیم.

کیان تم با ارائه قالب رسمی وردپرس هر نیاز و سلیقه ای را پاسخگو است.و با وجود افکت های جذاب ظاهری پوسته وردپرس ایرانی ،باعث شده است تایم بیشتری را در سایت باشید.

 

 

 

 


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112