02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

زبان های برنامه نویسی پرطرفدار طراحی وبسایت PHP و ASP

زبان های برنامه نویسی پرطرفدار طراحی وبسایت PHP و ASP :هر دو این زبان ها در حوزه طراحی صفحات وب بسیار خوب عمل کرده اند و جزو محبوب ترین زبان های برنامه نویسی قرار می گیرند .
با این حال از تفاوت هایی برخوردار هستند که در این مقاله قرار است به بیان آنها بپردازیم.

انتخاب زبان از نظر هزینه:

زبان برنامه نویسی ASP توسط شرکت مایکرسافت ساخته شده است و همه این را میدانیم که محصولات مایکروسافت نیازمند صرف هزینه هستند و نمی توان به رایگان از آنها استفاده کرد. در حالیکه که php زبانی اپن سورس و رایگان است و روی سرور های لینوکس و یونیکس اجرا می شود که خوشبختانه آنها نیز رایگان هستند.


تفاوت در سرعت:

با اینکه ASP تکنولوژی جدیدتری محسوب می شود ولی بهتر است بدانید که سرعت اجرای کدهای نوشته شده با PHP بالاتر از ASP است.
قابلیت اجرا روی سیستم عامل های گوناگون:
زبان برنامه نویسی PHP در این بخش هم به خوبی عمل کرده و روی سیستم عامل های متفاوت از جمله: لینوکس، ویندوز ، یونیکس و … به خوبی کار می کند .
ولی ASP اینطور نیست و تنها روی ویندوز اجرا میشود. و برای اجرا روی سایر پلت فرم ها نیاز به نصب برنامه هایی چون Asp-Apache خواهیم داشت.

همچنین بخوانید :: کیان تم فروشگاه قالب وردپرس ایرانی

اتصال با پایگاه داده ها:

یکی از ویژگی های خوب در PHP انعطاف پذیری بالا ی آنست. این زبان قادر به برقرای ارتباط با پایگاه داده های گوناگون می باشد. با این حال ASP باز هم دارای محدودیت است و بطور عمده از طریق MS-SQL با پایگاه داده ارتباط برقرار می کند.

نتیجه گیری نهایی:

هر دوی این زبان ها مزیت هایی دارند و با توجه به نیاز کاربران مورد استفاده قرار می گیرند ولی اکثریت مردم به این اعتقاد دارند که php انتخاب بهتری برای طراحی وبسایت شما می باشد. و البته وردپرس هم با زبان php است که می توان از قالب های وردپرس سایت استفاده کرد و وب سایت زیبایی ساخت .


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112