02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

معرفی cms

معرفی CMS یا سیستم مدیریت محتوا چیست؟ اگر شما می خواهید  وب سایت موفقی داشته باشید ، اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد سیستم مدیریت محتوا یا  cms ندارید پس حتما در  ادامه این مقاله با ما مراه باشید.

CMS یا سیستم مدیریت محتوا در واقع برنامه‌ای است که می تواند به سادگی جهت مدیریت محتوای وب سایت شما کاربرد داشته باشد.

سی ام اس در واقع ترجمه ای از عبارت انگلیسی Content Management System  هست .این سیستم ها تمامی مراحل زندگی صفحات یک وب سایت را از لحظه ی شروع تا پایان ، فرا می‌گیرد . شاید مهمترین فایده استفاده از سیستم مدیریت محتوا در این باشد که هزینه های وب سایت شما به طور چشمگیری کاهش خواهند یافت.

سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا

معرفی CMS

این سیستم مدیریت محتوا یا سی ام اس ، مانند یک نیروی کمکی به شما کمک خواهد کرد که راحت تر بتوانید فرآیندهای ایجاد ، مدیریت و سپس نمایش محتوا را انجام دهید . این برنامه دارای همه ی ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت کردن یک سایت هست .

جایگزین کردن CMS یا سیستم مدیریت محتوا به جای روش قدیمی صفحات ثابت، از نظر اقتصادی نیز فواید زیادی دارد ، از جمله اینکه شما با استفاده از این روش در وقت خود برای( ایجاد ) و ( به روز رسانی ) صفحات وب خود صرفه‌جویی کردید و همچنین وب سایت شما دارای امنیت بیشتری خواهد شد و از ورود اطلاعات تکراری نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند.

پس از معرفی CMS چنانچه شما قصد انتخاب آن را دارید ، قبل از گرفتن تصمیم نهایی باید به مواردی توجه داشته باشید ، از جمله :

1) سیستم‌های عامل سازگار با CMS یا سیستم مدیریت محتوا

۲ ) سیستم مدیریت محتوا ی انتخابی شما از چه ( وب سرور هایی ) پشتیبانی می کند ؟

۳ ) سیستم مدیریت محتوای انتخابی شما از چه مرورگرهایی  پشتیبانی می کند ؟

۴ ) آیا امکان ورود و خروج اطلاعات در آن وجود دارد ؟

۵ ) آیا شرکت سیستم مدیریت محتوای انتخابی شما ، ۲۴ ساعته از مشکلات احتمالی پشتیبانی می کند ؟

۶ ) آیا توانایی جستجوی مطالب را نیز برای بازدیدکنندگان دارا است ؟

۷ ) توانایی های مورد نیاز اپراتور جهت مدیریت سایت چه هستند ؟

۸ ) آیا توانایی های نرم افزار بیشتر هم خواهد شد ؟

۹ )آیا برای امنیت مطالب سایت ( تضمین ) مطمئنی هم  داده می شود ؟

۱۰ ) آیا می شود سوابق وبسایت را ثبت کرد ؟

۱۱ ) آیا بازدیدکنندگان سایت نیاز به نرم افزار دیگری هم برای ورود به سایت دارند ؟

۱۱ ) آیا سی ام اس یا سیستم مدیریت محتوای شما به طور کامل تحت وب هست ؟

مزیت های یک سیستم مدیریت محتوا

از جمله مزیت‌های دیگر سی ام اس یا سیستم مدیریت محتوا می توان به این اشاره کرد که شما می توانید بدون نیاز به طراحی دوباره سایت ، محتوای آن را تغییر بدهید. معرفی CMS به شما کمک می کند در هزینه ها و وقت صرفه جویی کنید و نتیجه بهتری دریافت کنید.

علاوه بر این نرم افزار سی ام اس ( سیستم مدیریت محتوا ) به شما این امکان را نیز می دهد که به سهولت به توانید امکانات دلخواه خود را به سایت اضافه کنید ، به این دلیل که بخش های متفاوت نرم افزار سی ام اس از قبل ساخت و آماده شده‌اند ، راه انداختن سایت هایی که با این نرم افزار کار می‌کنند سریعتر از سایت های ( ststic ) هست.

در ضمن باید بدانید که سی ام اس های کاملا رایگان هم جهت استفاده وجود دارند ، مانند : Blogfa و یا Blog.ir و غیره .

شاید مهمترین فایده استفاده از سیستم مدیریت محتوا یا سی ام اس در این باشد که شما به سرعت و فوق العاده آسان می توانید  وب سایت خود را بروزرسانی کنید و به طور کلی کارایی وب سایت خود را گسترش دهید . نرم افزارهای سی ام اس از شروع قرن بیستم تا الان پیشرفت چشمگیری داشته اند.

همه چیز در این نرم‌افزارها به حالت ( پیش فرض آماده ) برای استفاده شما می باشد، لذا استفاده از آنها نیاز به دانش خاصی ندارد . در نرم افزار سیستم مدیریت محتوا یا cms شما می توانید در ابتدا در یک محیط ساده و بدون نیاز به داشتن دانش خاصی ، محتوای وب سایت خود را با وارد کردن عبارت های مورد نظر خود تولید کنید.

در کنار این توانایی قابلیت های دیگری نیز به شما داده می شود ، از جمله این که اسکلت صفحات وب سایت خود را تعیین کنید : این که کدام صفحه ها باید نشان داده شوند و یا به هم لینک داده شوند و همچنین بتوانید drag – and – drapانجام دهید بدون اینکه ساختار مطالب شما به هم بریزد .

چنانچه شما به انواع قالب های وردپرس نیز نیاز دارید ، می توانید انواع قالب وردپرس ایرانی و شرکتی و حرفه ای و …  را در سایت کیان تم مشاهده کنید.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112