02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

انتخاب فونت برای طراحی قالب وردپرس تخصصی

انتخاب فونت: تایپوگرافی یکی از فاکتورهاییست که در زیبا جلوه نمودن یک قالب وردپرس تخصصی حرف اول را می زند. انتخاب یک فونت خوانا که با موضوع قالب شما هماهنگ باشد تاثیر زیادی در جلب توجه کاربر داشته و میزان تخصصی بودن یک قالب را مشخص می کند.

در ادامه این مقاله با نحوه انتخاب فونت برای طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس تخصصی آشنا می شویم.

انتخاب فونت

انتخاب فونت

منبع انتخاب فونت

برای انتخاب فونت های مناسب پیشنهاد ما مراجعه به وب سایت فونت ایران می باشد. در این وب سایت می توانید تمامی فونت های جذاب فارسی را مشاهده و انتخاب کنید.

پرکاربردترین فونت های فارسی

یک بررسی آماری نشان می دهد که پرکاربردترین فونت  فارسی در وب سایت ها فونت یکان است و فونتهای ایران و ایران سنس رتبه های بعد از آن را دارا هستند. اگر از فونت های سری “بی” استفاده کنید وب سایتی خوانا و چشم نواز را به کاربر خود تحویل داده اید.

از دیگر فونتهای پرکاربرد فارسی، فونتهایی مثل Tahoma، Nazanin و B Nazanin، Yekan و  B Yekan، B Roya و Mitra هستند. که با توجه به موضوع وب سایت می توانید هر یک از آن ها را انتخاب کنید. مثلا فونت B Nazanin برای وب سایت های رسمی و فونت B Yekan برای وب سایت های پزشکی مناسب هستند.

اگر به صورت مناسب و بجا فونتهای وب سایت را  به صورت بولد و ایتالیک به کار ببرید از خسته شدن چشم کاربر جلوگیری خواهید کرد. امروزه تنوع سایت ها آنقدر بالاست که اگر سایتی دارای ظاهری مناسب نباشد هیچ کاربری حاضر نخواهد بود به خاطر مطالب و محتوای خوب در آن سایت بماند و به محض مشاهده ظاهری که دلچسب نیست وب سایت را ترک خواهد کرد. به علاوه اگر گوگل متوجه شود که وب سایت شما نا خواناست به سایت شما امتیاز منفی می دهد و این موضوع، رتبه سئوی سایت شما را پایین می کشد. امیدوارم با خواندن این مطلب از اهمیت انتخاب فونت مطلع شده باشید و خود را ملزم به انتخاب فونتی مناسب برای وب سایت خود کنید.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112