کیفیت اتفاقی نیست ...

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

آیا تکرار کلمه کلیدی در محتوا کار درستی است؟

کلمه کلیدی: در گذشته که موتورهای جست و جو مثل گوگل به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده بودند الگوریتم ها رتبه دهی بسیار ساده ای داشتند و تنها با توجه به این که یک کلمه در یک صفحه به چه تعداد تکرار شده است به ان رتبه می دادند و آن صفحه در رتبه اول قرار می گرفت. به این روش  Keyword Stuffing می گفتند که مشکلات بسیاری را ایجاد کرد. این روش ها موجب به وجود آمدن صفحاتی شده که کلمه کلیدی را به صورت کسل کننده ای در جملا خود تکرار کرده بودند در حدی که دیگر محتوا چندان معنی خاصی نداشت. پس از آن با به روز شدن الگوریتم های موتورهای جست و جو این روش منسوخ شد و صفحاتی که با این روش سعی داشتند رتبه خوبی بگیرند به عنوان اسپم شناخته شدند. همکنون بیشترین توجه موتورهای جست و جو معطوف به محتوا است.

کلمه کلیدی

کلمه کلیدی

گوگل سعی دارد به جای توجه به تعداد و تکرار کلمه کلیدی هدف، به مفهوم آن و کیفیت محتوا، برای رتبه بندی سایت استفاده کند و جایگاه ها را مشخص نماید. چیزی که برای گوگل اهمیت دارد میان رضات کاربران است و هرچه کاربران در وب سایت شما رفتاری را نشان دهد که حاکی از علاقه مند بودن وی به محتوا است برای شما بهتر است. مثلا کاربری که کلمه فروشگاه قالب وردپرس را جست و جو کرده است و به محتوای شما با این مضمون رسیده قطعا مدت زمانی را در سایت شما سپری خواهد کرد و به مطالعه محتوا و پس از آن به جست و جو در سایت خواهد پرداخت اما به محض این که متوجه شود با یک محتوای فیک روبه رو است بلافاصله از سایت بیرون خواهد رفت و تکرار این کار توسط تعدادی از افرادی که وارد سایت شما می شوند برای گوگل منزله اسپم بودن صفحه شماست!  برای به کاربردن کلمه کلیدی به شیوه ای مناسب در متن می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

استفاده از کلماتی که هم خانواده کلمات کلیدی است و یا هم مترادف هستند

استفاده از معادل انگلیسی کلمه کلیدی

استفاده از عباراتی که توصیف کننده کلمه کلیدی هستند

استفاده از ترکیب های متنوع

با استفاده از تکنیک های بالا می‌توانید به راحتی به جای تکرار کلمه کلیدی، کلمات مفهومی آن را به کار ببرید که از لحاظ گوگل هم مشکلی پیش نیاید.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112