02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

سرعت لود در سایت های وردپرسی

سرعت لود در سایت های وردپرسی : طبق تحقیقات انجام شده، اولین و ابتدایی ترین ویژگی که بازدید کنندگان سایت به آن توجه دارند، سرعت لود و بارگزاری صفحه است. این مولفه مهم نه تنها بر رضایت کاربران، بلکه بر سئوی سایت نیز اثر گذار بوده و یکی از نکات کلیدی برای رقابت در موتورهای جستجوگر محسوب می شود. این دیدگاه که سرعت اینترنت رو به افزایش بوده و میتوان سرعت سایت را فدای ویژگی های دیگر کرد، تفکر صحیحی نبوده چراکه با گذشت زمان و افزایش سرعت اینترنت، توقع کاربران نیز افزایش یافته و مخاطبان شما کندی سرعت را با مقایسه با دیگر سایت ها درمیابند. در این مقاله به بررسی نکاتی که می تواند سرعت سایت وردپرسی شما را افزایش دهد میپردازیم. با ما همراه باشید …
استفاده از تصاویر بهینه سازی شده
اگر از کابران سایت و وردپرس باشید، حتما با واژه بهینه کاملا آشنایی دارید. هرچند که زیبایی و جلوه خوش نقش سایت از اهمیت ویژه ای برخودار است و تاثیر مستقیمی بر مخاطبان میگذارد، اما این موضوع توجیه مناسبی برای استفاده از عکس های بزرگ و با رزوریشن بالا نیست. اما می توانید با کم کردن حجم و کیفیت نسبی عکس و به نوعی بهینه کردن آن، سرعت و جلوه زیبا را باهم ایجاد نمایید. برای این کار لازم است با فرمت های زیر آشنایی داشته باشید.
JPG: یکی از بهترین فرمت های عکس برای بارگزاری در سایت وردپرس این فرمت است که قابلیت تغیر حجم و کیفیت غیرمحسوس را دارد. برای عکس های داخلی و پست های سایت، از این فرمت با حجم مناسب استفاده نمایید.
PNG : این فرمت که از جذابیت های منحصر به فردی برخوردار است، معمولا نسبت به فرمت قبلی حجم و کیفیت بالاتری داشته و خاصیت alpha channel را دارا می باشد. تصاویر این فرمت معمولا زمینه شفاف تری دارند و برای استفاده در عکس پست با حجم کم، مناسب خواهند بود.
GIF: این فرمت که احتمالا در تلگرام و شبکه های اجتماعی نیز با آن روبرو شده اید، به نوعی تصاویر گرافیکی ثابت یا متحرک است. این فرمت برای سایت سنگین بوده و استفاده زیاد آن توصیه نمی شود.
SVG: این فرمت به طور کلی برای آیکون و لوگو انتخاب خوبی بوده و در صورت نیاز به یک تصویر وکتور، می توانید از این فرمت استفاده نمایید.
دقت بالا در کد نویسی قالب
در کدنویسی قالب وردپرس باید نهایت دقت به کار گرفته شود و از افزونه و کدهای آماده تا حد امکان استفاده نکنید. همچنین می توانید از CSS برای بارگذاری تصاویر پس زمینه استفاده نمایید.
استفاده از ویدئو تا حد امکان محدود شود
در برخی از سایت های وردپرسی برای نمایش جلوه شرکتی از ویدئو در صفحه اول استفاده میشود که تاثیر بسیار زیادی بر کم شدن سرعت لود دارد. همچنین برای استفاده از ویدئو در مطالب سایت، تا حد امکان این ویدئو هارا کم حجم و کوتاه نمایید.
فشرده سازی کلی سایت
فشرده یا بهینه سازی سایت از مواردی است که توسط افزونه های مختلفی قابل انجام است. فایل های CSS و JavaScript، تصاویر و ویدیوها و کل سایت را با استفاده از ابزاری مانند GZIP می توانید فشرده سازی نمایید.

نکاتی در مورد سرعت لود در سایت های وردپرسی
طبیعتا خرید قالب وردپرس مناسب، بیشتر موارد بالا و مولفه های مهم در سرعت را پوشش داده و لازم است در انتخاب طراح قالب وردپرس خود نهایت دقت را داشته باشید. کیان تم با طراحی قالب های بهینه و کاملا ایرانی(قالب وردپرس ایرانی) به شما تضمین یک قالب وردپرس حرفه ای و استاندارد  را می دهد.

 

سرعت لود در سایت های وردپرسی

سرعت لود در سایت های وردپرسی

سرعت لود در سایت های وردپرسی


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112