02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

اختصاص دادن یک آدرس اینترنتی به یک سایت

انتخاب دامین : برای اختصاص دادن یک آدرس اینترنتی به یک سایت در ابتدای امر باید دامنه یا domain را ثبت و خریداری کنید. دامنه همان نام دلخواه شماست بدون www!

سایت هایی به منظور فروش و ثبت دامین برای سایت های دیگر ایجاد گشته اند که شما می بایست به یکی از آن ها مراجعه کنید. پس از این که انتخاب دامین موردنظر خود را بررسی کردید و مطمئن شدید دامنه موردنظر شما قبلا توسط شخص دیگری خریداری نشده است، اقدام به خریداری آن کنید. از یک تا ده سال می توانید امتیاز یک دامنه را برای سایت خود به ثبت برسانید و پس از آن هربار خرید خود را تمدید کنید.

انتخاب دامین

انتخاب دامین

حالا که شما دامنه مورد نظر خود را خریداری نموده اید، وقتی در مرورگر خود نام آدرس اینترنتی خود را تایپ کنید، به سرور دستور میدهید که این آدرس را در وب برای من جستجو کن و صفحه آن را در مرورگر من نمایش بده و سرور هم قادر می شود تا از طریق این آدرس به مرورگر بگوید که باید کجا برود و چه صفحه ای را باز کند. شرکت های زیادی هستند که برای شما کار ثبت دامنه را انجام می دهند و معمولا قیمت هایی که ارائه می دهند تفاوت اندکی باهم دارد و آن هم به دلیل تفاوت در ارائه خدمات با کیفیت است.

شرایط انتخاب یک نام دامنه:

انتخاب دامین مناسب به اندازه انتخاب یک قالب وردپرس شرکتی خوب در رتبه سئو تاثیر گذار است و نباید ان را دست کم گرفت.

مردم چیزی را ترجیح می دهند که می توانند راحت تر به آن فکر کنند و متوجه آن شوند. باید به این نکته توجه داشت که انتخاب دامین های کوتاه به یاد ماندنی تر هستند و همچنین امکان سوء استفاده (به طریقی که بعدا به آن خواهیم پرداخت) از این دامین های کوتاه کمتر است. دامنه هایی که به صورت یک کلمه ای هستند بسیار جذاب ترند اما متاسفانه در 99 درصد موارد این نام ها اشغال شده اند. اگر مجبور به استفاده از کلمات ترکیبی شدید سعی کنید ترکیباتی را انتخاب کنید که از نظر دستور زبان و املا مشکلی نداشته باشد . یک نام دامنه خوب در مردم یک باور قوی از موضوع یک وب سایت ایجاد می کند.سعی کنید دامنه ای که انتخاب می کنید با معنا باشد و حتی الامکان به کسب و کار شما مرتبط باشد. همانگونه که قالب وردپرس شرکتی خود را مرتبط انتخاب می کنید. کلماتی که در نام دامنه می نویسید را با املای رایج آن به کاربرید مثلا اگر فینگلیش می نویسید و نام موردنظر شما تشدید دار است از تشدید صرف نظر کنید چرا که به کاربردن آن موجب می شود کاربر نتواند به آسانی نام وب سایت شما را به خاطر بسپارد.

به کاربردن یک کلمه فینگلیش برای موتورهای جست و جو چندان قابل فهم نیست و از طرفی به کاربردن معادل انگلیسی آن ممکن است برای کاربر نامانوس باشد و از نظر املایی دچار مشکل شوند. به هر حال این شمایید که باید تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما و کاربرانتان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

پسوند دامین ها:

پسوند دامین از اهمیت زیادی برخوردار است. پسوند های com, org, net پر طرفدارترین پسوند های دنیا هستند. البته پسوندir  هم مربوط به کشور ما ایران است. در زمانی اعلام شد که قرار است پسوند ir به کشور ایرلند اختصاص یابد و از دسترس کشور ما خارج شود اما فعلا که پابرجاست. داشتن پسوند com نشان دهنده قدمت و شهرت بیشتری است و تاثیرگذار تر است. اما اگر .com در دسترس نبود پیشنهاد ما پسوندهای .net ، .co و یا یک پسوند شناخته شده مثل .ca در کانادا یا .ir در ایران هست.

خود را محدود نکنید:

دامنه های www.example.com با www.example.org یکسان نیستند ، یعنی با تغییر پسوندها، آدرسها نیز کاملا متفاوت می شوند. یعنی کلمه یکسان example با پسوند های متفاوت می تواند متعلق به وبسایت های متفاوت باشد که عملکردی مجزا از یکدیگر دارند.

اگر در جایی می بینید که با یک نام پسوند های متفاوت را امتحان می کنید و وارد وب سایتی یکسان می شوید دلیلش یکسان بودن این نام ها نیست.

گاهی صاحب وب سایت ها پس از ثبت یک دامنه اصلی اقدام به ثبت نام دامنه خود با سایر پسوند ها می کنند و وب سایت خود را به آن متصل می سازند با چنین روشی هم امکان سو استفاده بسیار کاهش می یابد و هم کاربر در صورت فراموش کردن پسوند برای همیشه وب سایت شما را گم نخواهد کرد چرا که با امتحان کردن دو الی سه پسوند بالاخره سایت شما را پیدا خواهد کرد.

پس سعی کنید حداکثر پسوندهای یک نام دامنه را خریداری کنید. خریداری تمامی پسوند ها برای یک دامنه تقریبا غیر ممکن است اما سعی کنید حتی المقدور این موارد را در نظر بگیرید.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112