02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

نقش کاربری در وردپرس و سطوح دسترسی آنها

انجام هرکاری نیازمند تعیین نقش هایی برای انجام امور است. کارهای یک سایت نیز با اختصاص دادن نقش کاربری در وردپرس انجام می شود. گاهی برخی سایت ها تنها با تعیین یک نقش به عنوان مدیر با بالاترین سطح دسترسی فعالیت می کنند. اما  برخی سایت های دیگر می توانند هر یک از پنج نقش مدیر، ویرایشگر، نویسنده، مشارکت کننده، مشترک را برای کاربران خود تعریف کنند و امور مربوط به آن نقش را به او بسپارند. برای اختصاص دادن نقش ها در وردپرس پس از خرید قالب وردپرس و نصب و راه اندازی آن می توانید نقش ها را اضافه کنید و نقش کاربری و پسورد منحصر به فرد را در اختیار آنها قراردهید. در ادامه این مقاله درباره هر یک از این نقش ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد تا برای اختصاص دادن نقش کاربری به افراد و سطوح دسترسی آنها بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

نقش های کاربری وردپرس

نقش های کاربری وردپرس

1- مدیر

نقش مدیر کامل ترین و مهمترین نقش در یک وب سایت است که می تواند به طور کامل سایت وردپرسی را تحت کنترل در آورد. مدیر می تواند پست جدید اضافه کند، پست های سایر کاربران را ویرایش و حذف کند، افزونه های جدید اضافه کند و تنظیمات قالب را دستکاری کند و حتی قالبی جدید اضافه کند. همچنین یک مدیر می تواند کاربر جدید به سایت اضافه کند و یا کاربری را حذف نماید. بنابراین در اعطای این نقش به کاربران باید توجه و دقت کافی داشته باشید که این نقش را به چه کسی می دهید.

2-ویرایشگر

نقش ویرایشگر به کسی اهدا می شود که قرار است رو محتوا نظارت داشته باشد. کسی که این نقش را داشته باشد نمی تواند تنظیمات وب سایت را تغییر دهد. تنها کاری که می تواند انجام دهد پست های دیگران را حذف، ویرایش و انتشار دهد و یا خود محتوایی اضافه کند.

3- نویسنده

کاربر دارای نقش نویسنده می تواند پست های را بنویسد و انتشار دهد و تنها کنترلی که دارد بر پست های خودش است و هیچ گونه دسترسی به تنظیمات سایت و یا پست های سایر کاربران ندارد.

4- مشارکت کننده

مشارکت کننده یک نقش کاربری در وردپرس است که این افراد فقط می توانند پستی بنویسند و یا نوشته های قبلی خود را ویرایش کنند و قادر به انتشار آنها نخواهند بود. این کاربران نمی توانند هیچ دسته ای به سایت اضافه کنند و باید محتوای خود را طبق همان دسته های موجود بنویسند اما اضافه کردن تگ روی هر پست برای آنها مجاز است.

5-مشترک

کاربرانی که معمولا مخاطبین وب سایت شما هستند و روی سایت شما پروفایلی ایجاد می کنند و تنها اطلاعات شخصی پروفایل خود را می توانند دستکاری کنند.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112