02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

دردسرهای یک طراح سایت

طراحان وب سایت معمولا با سوالات و درخواست های یکسانی از سوی مشتری مواجه هستند. برخی از این درخواست ها بسیار نامعقول بود و یا به شیوه ای نادرست بیان می شوند به گونه ای که به طراح سایت آزرده خاطر می شود. لذا ما در این مقاله سعی کردیم به تعدادی از این موارد اشاره کنیم. عده ای از روی عدم آگاهی ممکن است سوالاتی و درخواست هایی را مطرح کنند که معقول و متعارف نباشد. به همین دلیل خواندن این مقاله برای افرادی که فکر می کنند اگاهی کافی برای صحبت با یک طراح سایت را ندارند بسیار برای ما حائز اهمیت است.

دردسرهای یک طراح سایت

دردسرهای یک طراح سایت

قطعا همیشه یک طراح پس از تحویل طرح نهایی با کیفیت مورد تشویق و تحسین از سمت کارفرما قرار گرفته است به گونه ای که خستگی تمام تلاش های او از تن دربرود اما معمولا در سابقه کاری یک طراح سایت مواردی را می توان یافت که علاوه بر صرف انرژی زیاد توسط برنامه نویس بازهم موجبات رضایت کارفرما را فراهم نکرده است و موجب ارائه درخواست هایی شده است که هر برنامه نویسی از شنیدن آنها متنفر است. در ادامه این موارد را یادآور می شویم.

این طرح طراح سایت را نمی پسندم

تمامی طراحان این جمله کلی را از کارفرمای پروژه شنیده اند. هیچ حرفی با اندازه شنیدن این جمله نمی تواند برای یک طراح نا امید کننده باشد. در واقع برنامه نویس سایت مدت زیادی از وقت خود را صرف طراحی می کند و از تمام ذهن و انرژی خود بهره میگیرد تا طرحی ارائه دهد اما کارفرما در یک نگاه کلی چند لحظه ای می گوید من این طرح را نمی پسندم. در چنین مواقعی بهتر است کارفرما هم برای پروژه خودش زمان بگذارد و تمامی موارد را بررسی کند تا بتواند دقیق تر توضیح دهد چرا طرح را نمی پسندد. و چه فونت، رنگ یا عکسی را که در طراحی استفاده شده است را دوست ندارد. اگر این موارد را به طراح سایت گوشزد کند قطعا طراح می تواند نظر و سلیقه او را ارزیابی کرده و در نتیجه طراحی بهتری حاصل خواهد شد.

من بودجه کافی ندارم و یک طرح عالی با هزینه کم می خواهم.

همانطور که می دانید هیچ ارزانی بی علت نیست. همچنین اگر طراح بخواهد طبق بودجه شما از کیفیت کار خود کم کند در واقع رزومه کاری خودش را خراب کرده و برایش گران تمام می شود. بهتر است اگر بودجه کافی ندارید اصلا سراغ طراحی سایت اختصاصی نروید و ذهن طراح را با مطرح کردن چنین خواسته هایی آشفته نسازید. اگر بودجه کافی ندارید ما برای شما چاره ای اندیشیده ایم. ما با طراحی قالب شرکتی وردپرس سعی کردیم برای افرادی که می خواهند وب سایتی با کیفیت اما با صرف بودجه کم داشته باشند، راه حلی ارائه داده باشیم. قالب شرکتی وردپرس نیز می تواند با ایجاد تغییراتی توسط طراحان زبده به انچه که می خواهید تبدیل شود.

خودتان یک لوگو طراحی کنید.

اگر شما بدانید طراحی یک لوگو مناسب و اختصاصی برای کسب و کار شما چه ارزش حیاتی دارد هیچگاه چنین صحبتی نمی کنید. بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی لوگو کاری پیش پا افتاده است و برنامه نویس سایت به راحتی از پس آن بر می آید. طراحی لوگو کاری اختصاصیست که باید به متخصصین گرافیست سپرده شود و برنامه نویس سایت بر اساس لوگو شماست که می تواند طرح ها و ایده های خود را با آن هماهنگ کند. پس با مطرح کردن چنین خواسته ای برنامه نویس سایت خود را مستاصل نکنید.

یک سایت جذاب و زیبا می خواهم.

شما زمانی که چنین درخواستی را مطرح می کنید باید بتوانید دقیقا به طراح توضیح دهید که تعریف جذاب و زیبا از نظر شما چیست و بررسی شود آیا مواردی که از نظر شما جذاب هستند با شرایط و بودجه ای که شما دارید قابل پیاده سازی هست؟

صاحب سایت شما هستید و این یعنی شمایید که باید ایده و خلاقیت داشته باشید و طراح سایت نیز با تجربه ای که دارد در تکامل ایده به شما مشاوره بدهد. اگر هیچ طرح و ایده ای نتوانید از خودتان ارائه بدهید طراح وب سایت سردرگم می شود و علاوه بر مشکل شدن کار، پروسه طراحی طولانی تر هم می شود.

یک وب سایت شبیه فلان وب سایت می خواهم.

دوستان عزیز توجه داشته باشید که همیشه این ایده و خلاقیت شماست که موجب پیشرفت می شود نه کپی کرن از یک سایت موفق. اگر سایتی در کسب و کار خود موفق است تنها به این دلیل است که صاحب فکر و ایده ای ناب بوده و توانسته در آمدزایی کند. ین که شما بخواهد وب سایت خود را مشابه آن طراحی کنید نه تنها جذاب و درآمد زا نخواهد بود بلکه یک فعل کپی و فیک را در ذهن مخاطب تداعی خواهد کرد و از میزان اعتماد او خواهد کاست. همچنین طراح وب سایت همیشه برای پیاده سازی طرح های نوین و متنوع آماده است   همین مسئله است که در او تفاوت ایجاد می کند ارائه طرحی مشابه طرح وب سایتی دیگر و درواقع کپی برداری نه تنها به اعتبار طراح لطمه میزند بلکه توانایی پایین خود را در طراحی به مشتری نشان می دهد. بنابراین از چنین درخواستی احساس خوشایندی نخواهد داشت.

پروژه را خیلی زود تحویل دهید.

معمولا برنامه نویسان وب سایت پیش بینی های لازم را کرده و زمانی را به شما برای تحویل پروژه پیشنهاد می دهند. طراحی سایت نیازمند دقت، تمرکز، صبر و حوصله زیادی است. گاهی می بایست طراح سایت عناصر صفحه را کنارهم بچیند و باز از نو اینکار را انجام دهد تا نتیجه ای مطلوب حاصل شود بنابراین برای داشتن وب سایتی با کیفیت نباید عجله به خرج دهید و در هنگام عقد قرارداد برای تحویل گرفتن سریع تر کار اصرار نکنید.

ادیت های جدیدی آورده ام. اینها را هم انجام بده.

درخواست ادیت روی طرح درخواست نا معقولی نیست و این حق مشتریست که هنگام تحویل گرفتن طرح با مشاهده ان در مورد برخی قسمت ها درخواست ادیت داشته باشد اما قطعا اگر این درخواست ها به گونه ای باشد که طراح مجبور شود وب سایت را بکوبد و از نو بسازد، نا معقول است. زیرا پیش از طراحی زمانی که وب سایت فقط یک طرح psd بوده کارفرما می تواند یک دید کلی از وب سایت به دست اورد و پس از کد شدن طرح می تواند بر روی جزئیات آن اصلاحاتی ایجاد کند. ادیت کردن کدها پس از طراحی دردسرهای عظیمی برای طراح ایجاد می کند و طراح نمی تواند پاسخگوی تغییر نظر و عقیده کارفرما باشد.

این مقاله درددلی بود از طرف تمامی مهندسین برنامه نویس ایرانی. امدواریم با آگاهی رسانی طی این مطلب کمک بزگی به طراحان سایت و همچنین کارفرمایان کرده باشیم.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112