کیفیت اتفاقی نیست ...

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

هاست و دامنه چیست

اگر شما به تازگی با دنیای سایت و فضای اینترنتی آشنا شده اید بهتر است بدانید هاست و دامنه چیست و چه فرقی با یکدیگر دارند. در این مقاله نکاتی درباره هاست و دامنه ذکر خواهیم کرد. به آدرس های سایت دامنه می گویند و هاست Host به فضایی گفته می‌شود که داده‌ها و کدهای وب‌ سایت بر روی آن قرار می‌گیرند. اما این فقط یک تعریف ساده از هاست و دامنه بود در ادامه ما به صورت کامل برای شما این موارد را توضیح میدهیم.

دامنه :

دامنه از چندین بخش تشکیل میشود قسمت اول دامنه با آدرس www است و قسمت دوم آن نام دامنه شما که به انتخاب خودتان است، میباشد و به قسمت سوم پسوند دامنه می گویند. فرض کنید آدرس سایتی www.kiantheme.com باشد در این صورت قسمت بعد از www یعنی kiantheme.com همان دامنه یا Domain نامیده می شود. اما قسمت سوم  که پسوند دامنه نامیده میشود نیز به انتخاب شما و البته بسته به نوع فعالیت و یا مکان شما قابل انتخاب از میان ده ها پسوند مجاز میباشد. که عمومی ترین دامنه های مورد استفاده در ایران com , ir , org , net می باشد. و البته ما در زمان راه اندازی سایت با وردپرس برای مشتریان خود دو دامنه با پسورند com و ir  را تهیه میکنیم. یکی از دامنه ها را به دامنه اصلی و انتخابی مشتری متصل میکنیم.

هاست

جهت قرار دادن سایت مورد نظر شما در اینترنت باید حتما دامنه شما روی یک فضای اینترنتی بنام هاست Host متصل و تنظیم گردد.

هاست دقیقا مانند این است که شما به یک ادرس بر روی یک کامپیوتر که متصل به اینترنت باشد دسترسی داشته باشید و این دسترسی با وارد کردن دامنه در مرورگر امکانپذیر باشد. ممکن است در مورد هاست اصطلاحات مختلفی را شنیده باشید هاست لینوکس، هاست ویندوز، سرور مجازی و اختصاصی، هاست اشتراکی، و… در صورتی که یک قالب وردپرس و سایت برای کسب و کار خود نیاز دارید بهتر است با این موارد درگیر نشوید و فقط یک هاست لینوکسی استاندارد برای خود تهیه کنید.

نکته قابل توجه این است که هاست و دامنه به صورت سالانه ارائه میشود و شما نمیتوانید مالک قطعی یک هاست و دامنه باشید و نیاز به تمدید هاست و دامنه دارید البته تا زمانی که اقدام به تمدید دامنه کنید مالکیت آن متعلق به شما خواهد بود.

در صورتی که به دنبال راه اندازی سایت با قالب وردپرس هستید و هیج اطلاعاتی از نحوه ثبت دامنه و خرید هاست ندارید میتوانید تمام کار ها را به تیم کیان تم بسپارید و شما فقط قالب وردپرس مورد نظر خود و دامنه خود را انتخاب کنید و ادامه کار را به کیان تم بسپارید.

what is a host and domain

در مقالات بعدی بیشتر در مورد هاست و دامنه توضیح خواهیم داد و به بررسی انواع هاست و دامنه خواهیم پرداخت.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112