02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

تاثیر رنگ ها بر مخاطبین و مشتریان

تاثیر رنگ ها بر مخاطبین و مشتریان : اثری که رنگ بکار رفته در سایت روی مخاطب شما می گذارد.
رنگ ها یکی از بخش های مهم در طراحی سایت بشمار می آید. در حالیکه شاید بسیاری از افراد اصلا به این موضوع فکر نکنند .
شخصی به سایت شما وارد می شود . ولی هنوز مدت زمان زیادی نگذشته که به سرعت تصمیم می گیرد تا از آن خارج شود.شما فکر می کنید علت چیست؟
شاید یکی از عللی که بتوان نام برد نامناسب بودن ترکیب رنگ قالب سایت شما باشد.
وقتی کاربر وارد وبسایت شما شده است، قبل از اینکه از محتوای سایتتان استفاده کند، قالب سایت دید او را نسبت به سایت شما عوض کرده . و تصمیم نهایی بر این شده که بجای استفاده از این وبسایت که اصلا به دلش ننشسته سری به دیگر وبسایت ها بزند.


بر اساس همین دلایلی که گفته شد شما باید همیشه سعی کنید رنگ هایی را در طراحی قالب وردپرسی تان استفاده کنید که کاربر پسند باشد و زیبا .
هر چند سلایق اشخاص مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است ولی شما باید بتوانید طرحی را بزنید که مورد قبول بیشترین افراد در جامعه قرار بگیرد.
بطور مثال بهتر است از رنگ هایی مثل سبز یا نارنجی برای قسمت های شاخص پیج استفاده نشود .
کاربران از رنگ های سایت شما حس می گیرند . و با آنها ارتباط برقرار می کنند. برخی رنگ ها هم با دادن حس آرامش توانایی خواندن ما را بهبود می بخشند و این برای ما لذت بخش خواهد بود.
برای ترکیب رنگ اول ببینید کاربران اصلی سایت شما چه کسانی هستند.

اگر اکثریت بچه ها هستند، سعی کنید از رنگ های گرم مثل : قرمز و نارنجی در طراحی خود استفاده کنید.
ولی اگر در حال ساخت یک سایت شرکتی هستید. انتخاب رنگ ها پر رنگ تر می شوند و رنگ هایی مثل آبی و یا خاکستری خیلی خوب عمل می کنند. در نتیجه یادگیری رنگ شناسی و اینگه هر کدام از آنها از نظر روانشناسی چه اثری روی ما می گذارند امری ضروری است.
یکی از راهکار های پیشنهادی برای انتخاب رنگها ، این است که از رنگ های امن کمک بگیرید. رنگ هایی مثل: 00cc99 ، ffff99 ، 0066ff و…
خلاصه مطلب اینکه عوامل زیادی در انتخاب یک رنگ نقش دارند از سلیقه شخصی گرفته تا بکاربردن یک رنگ طبق نوع فعالیتی که سایت دارد و اینکه در آخر چه رنگی بکار ببرید به انتخاب شما بستگی دارد.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112