02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

تجربه کاربری و رابط کاربری در طراحی وب سایت

تجربه کاربری و رابط کاربری در طراحی وب سایت وردپرس : وقتی برای اولین بار روی یک وب سایت کلیک می کنم از لحظه ای که سایت برای من لود می شود تا زمانی که از آن خارج می شوم تمامی المان های موجود در صفحه، مکان قرار گیری آنها ،بازه زمانی موجود تا رسیدن من به هدف و یا اینکه اصلا موفق به یافتن آن در صفحه مورد نظر شده ام یا خیر؟ هر کدام می تواند احساس متفاوتی خوب و یا بد در من ایجاد کند که به آن تجربه کاربری یا UX گفته می شود.
ممکن است برای همان یک بار اینقدر لذت برده باشم و از کار با آن وبسایت راضی باشم که همان جا وب سایت مورد نظر را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنم و یا اینکه دیگر هر گز به آن وبسایت رجوع نکنم .
اینکه یک کاربر چه رفتاری از خود نشان می دهد و چه احساسی را تجربه می کند در طراحی وب سایت از اهمیت بالایی برخورد ار است . بنابراین یک UX Designer خوب موظف است تا خود را جای کاربران سایت تصور کند و همه موارد را در نظر بگیرد تا بتواند به خلق یک سناریوی زیبا بپردازد و شمای کلی سایت را تصویر سازی کند.


شمای کلی وب سایت یا Wireframe:
شمای کلی در واقع همان چارچوب اصلی ما برای ایجاد وبسایت مورد نظر می باشد اینکه چه المان هایی در هر صفحه و کجا قرار بگیرد .
این چیدمان باید در کنار خلاقانه بودن بهترین عملکرد را هم در برداشته باشد تا مورد توجه کاربران وبسایت قرار بگیرد.

همچنین بخوانید :: منظور از ui و ux چیست ؟

رابط کاربری (UI)چیست؟
User Interface و یا رابط کاربری مفهومی جدا از تجربه کاربری دارد در حالیکه برخی از مواقع به اشتباه بجای یکدیگر بکار می روند. فردی که رو ی User Interface یک وبسایت کار می کند در تلاش است تا شمای کلی ایجاد شده توسط UX Designers را پیاده سازی کند. شاید بتوان گفت UI زیر مجموع ای از UX است.

بنابراین چه در طراحی سایت بصورت اختصاصی و چه توسط CMS هایی چون وردپرس، آن هم با توجه به اینکه شمار سایت وردپرسی هر روز رو به افزاریش است، هنگام خرید قالب وردپرس به رعایت اصول گفته شده توجه کنید. زیرا یک طراح سایت خوب به هر دو مقوله بالا اهمیت می دهد و بر اساس این دو اصل سایتش را طراحی می کند.


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112