02144767960 09120248112
پشتیانی

یک قالب وردپرس حرفه ای و تخصصی اولین گام برای شروع پیشرفتی بزرگ است

منظور از open source چیست ؟

منظور از open source چیست ؟ :: با مفهوم open source بیشتر از پیش آشنا شوید: open source به برنامه هایی گفته می شود که ما قادر به دستکاری یا به قولی شخصی سازی آن هستیم. برنامه هایی که بصورت عمومی در دسترس بوده و با همکاری افراد مختلف مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرند. به همین علت به سرعت بهبود می یابند.

نرم افزار های open source :
به نرم افزار هایی که برنامه نویسان به کد های آنها دسترسی داشته و می توانند در مواردی عملکرد های آنها را تغییر دهن و یا کدهای برنامه را ویرایش کنند برنامه های open source گفته میشود.
فقط نکته اینجاست که این کدها توسط افراد عادی قابل مشاهد نیستند و تنها مورد استفاده برنامه نویسان کامپیوتر قرار می گیرد.


مزایای نرم افزار های open source در مقابل دیگر نرم افزار ها:
شما در طول روز از نرم افزار های زیادی استفاده می کنید. سورس کد تعداد زیادی از این نرم افزار ها تنها برای تیم سازنده برنامه قابل رویت هستند و شما به عنوان یک کاربر به هیچ کدام از آنها دسترسی ندارید به این گونه نرم افزار ها closed source گفته میشود.

همچنین بخوانید :: آیا قالب وردپرس را به روز رسانی کنیم؟

اگر بخواهیم تعدادی از اینگونه نرم افزار های اختصاصی را برای شما نام ببریم می توانیم به فتوشاپ، سیستم عامل ویندوز، و آفیس اشاره کنیم.
نرم افزار های open source بر خلاف نمونه های بیان شده در بالا اجازه دسترسی به کدها را به همه میدهد و هر کس به نحوی که دوست دراد می تواند آنر ا ویرایش کند.
بهترین مثال هایی که می توان در این زمینه عنوان کرد نرم افزار های لینوکس، اودوو، و لیبره آفیس هستند.

دلایل محبوبیت نرم افزارهای open source درمیان مردم :
مسلما تمامی افراد نرم افزارهایی را که اجازه دسترسی بیشتری به آنها میدهند رادوست دارند.زیرا در چنین نرم افزار هایی شما قارد به کنترل آنچه رخ میدهد هستید و هر بخشی را که دوست ندارید به شیوه خودتان ویرایش میکنید .
کاربرد مفید دیگر چنین برنامه هایی بهبود کدنویسی برنامه نویسان خواهد بود. در صورتی که شما به کدهای دیگران دسترسی داشته باشید می توانید از آنها الگو بگیرد و کدنویسی خود را اصلاح کنید


مشاوره رایگان 021-44767960 051-38846027 پشتیبانی : 09120248112